НА САЙТІ МОН РОЗМІЩЕНО ПЕРЕЛІК ОНЛАЙН-РЕСУРСІВ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНИХ МОВ

На сайті Міністерства освіти і науки розміщено перелік онлайн-ресурсів для вчителів англійської, німецької та французької мов. Ресурси надав Координаційний комітет з підтримки вчителів сучасних іноземних мов в умовах реформи “Нова украі?нська школа”, до якого входять представники Британської Ради, Французького Інституту в Україні та Goethe-Institut в Україні під головуванням МОН.

Таким чином Комітет пропонує відповідь на потреби та вимоги МОН щодо підтримки навчання та викладання сучасних іноземних мов у межах реформи НУШ.

Для подолання викликів сьогодення в умовах карантину Координаційний комітет пропонує вчителям онлайн-ресурси Британської Ради, Французького Інституту в Україні та Goethe-Institut в Україні для покращення навчання сучасним мовам та активного залучення учнів до процесу учіння.

На сайті МОН вже розміщено:

• 20 онлайн-ресурсів для вивчення англійської мови,
  • 6 – французької мови,
  • 20 – німецької мови.

З-поміж розміщених ресурсів – онлайн-інструменти для навчання та матеріали для вчителів, учнів і батьків. Переглянути онлайн-ресурси можна за покликанням.

Крім того, Комітет координує діі? у межах освітніх проєктів, які реалізує кожна організація-учасниця на підтримку реформи "Нова українська школа" у галузі сучасних іноземних мов. Зокрема, це проведення вебінарів, семінарів, курсів професіи?ного розвитку для вчителів, викладачів, методистів обласних закладів післядипломноі? педагогічноі? освіти та осіб, відповідальних за прии?няття рішень.

Протягом останніх 4-х років Комітет ділився досвідом та експертизою у галузі безперервного професіи?ного розвитку та підвищення кваліфікаціі? вчителів іноземних мов, а також у галузі розбудови тренерського потенціалу. Також Комітет активно співпрацював з інститутами післядипломноі? педагогічноі? освіти над розробкою стандартів підвищення кваліфікаціі? вчителів іноземних мов та створенням можливостеи? для професіи?ного розвитку методистів ОІППО.

В результаті співпраці між МОН і Комітетом близько 10 000 вчителів підвищили кваліфікацю в онлаи?н-форматі, а 30 000 вчителів сучасних іноземних мов прои?шли очне тренінгове навчання. Також підгтовку пройшли 300 тренерів, які регулярно проводять тренінги для вчителів своєі? області.

Крім того, завдяки співпраці МОН і Комітету вчителі сучасних іноземних мов мають можливість налагоджувати мережеві зв’язки, а також доступ до онлаи?н-платформ з безкоштовними навчальними та дидактичними матеріалами та до тренінгів, які постіи?но оновлюються міжнародними експертами.