Відділ Освіти Великокопанівської Сільської Ради Олешківського Району Херсонської Області

У МЕЖАХ ІНІЦІАТИВИ ОЛЕНИ ЗЕЛЕНСЬКОЇ ВІДБУЛОСЯ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ БЕЗБАР’ЄРНОСТІ

Дружина Президента України Олена Зеленська взяла участь у першому засіданні Ради безбар’єрності, яку створено для моніторингу та контролю стану виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. 

На засіданні під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля було розглянуто пріоритетні ініціативи від міністерств у кожному з шести напрямів безбар’єрності, які увійдуть до Плану заходів на 2021-2022 роки на виконання Нацстратегії.  

«Безбар'єрність стає новою суспільною нормою. Зміни, які ініційовані на Раді безбар’єрності, стосуються не лише людей, котрі змушені стикатися з різними бар’єрами у своєму житті. Ці зміни насамперед про те, якою країною ми прагнемо бути. Країною, де кожен має рівні права та можливості. Країною без бар’єрів», – зазначила Олена Зеленська.

До створення Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар'єрності було залучено 15 міністерств, 47 громадських організацій та аналітичних центрів, від них отримано понад 250 пропозицій.

«Спільними зусиллями ми маємо сформувати чіткий покроковий план дій та визначити для кожного напрямку безбар’єрності пріоритетні завдання, які необхідно реалізувати насамперед. Буде сформовано конкретні шляхи подолання всіх бар’єрів, які існують в Україні», – наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Наразі триває громадське обговорення проєкту Плану заходів. До  участі запрошені представники громадських організацій, аналітичних центрів, вітчизняні та міжнародні експерти з питань безбар’єрності, представники місцевого самоврядування.

«Одним із пріоритетів  Національної стратегії є вдосконалення роботи інклюзивно-ресурсних центрів. Сьогодні працює 633 ІРЦ в Україні. За нашими розрахунками в Україні має бути створено 700 таких центрів», – зауважила заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій. 

За її словами, розвиток мережі інклюзивно-ресурсних центрів, які надають послуги для дітей з особливими освітніми потребами, є одним з пріоритетів для Міністерства.

Окрім того, особливу увагу буде приділено підвищенню кваліфікації вчителів щодо особливостей організації навчання дітей з особливими освітніми потребами. 

«Нашим завданням залишається запровадження формату «гроші ходять за дитиною» у фінансуванні послуг для дітей з особливими освітніми потребами. Для підвищення якості надання послуг також необхідно забезпечити ІРЦ діагностичними засобами», – додала Любомира Мандзій.

На наступному засіданні Ради, яке відбудеться в липні, міністерства мають представити доопрацьований проєкт Плану заходів із пропозиціями та визначеною фінансовою частиною. Також на засіданні мають бути затверджені ключові індикатори виконання Плану заходів.

Довідково.

Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні була розроблена за ініціативи Першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні». Розроблення проєкту Плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координує Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.



« повернутися до списку оголошень