Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення проект програми незалежного тестування вчителів початкової школи.

Про це повідомили на сайті МОН.

“Проект програми розроблено з метою оцінювання професійних компетентностей вчителів початкової школи протягом 2019-2020 років у межах сертифікації педагогічних працівників“, – йдеться у повідомленні.

Незалежне тестування – один з трьох інструментів сертифікації вчителів початкової школи. Його мета – оцінка знаннєвого компоненту психолого-педагогічних, академічних та методичних компетентностей:

знання нормативно-правової бази, концептуальних засад НУШ та сучасних педагогічних технологій у плануванні освітнього процесу;
знання вікових особливостей та індивідуальних відмінностей перебігу когнітивних процесів у дітей молодшого шкільного віку в здійсненні педагогічної діагностики, оцінюванні навчальних досягнень учнів;
обізнаності у вимогах до організації освітнього середовища, зорієнтованого на особистісний, творчий і духовний розвиток учнів;
знання основ методології науково-педагогічних досліджень;
академічні знання з освітніх галузей, визначених Державним стандартом початкової освіти;
знання методик викладання освітніх галузей у початковій школі, визначених Державним стандартом початкової освіти.