Святкування Масляної та Колодія

Прийшла з млинцями.
Пригощу смачненько
Нас із вами.

У суботу, 09 березня, жителі  нашого  села  відсвяткували свято  Масляної та Колодія , під час якої  попрощались з зимою й зустріли весну.

На Масляну провели давній слов'янський ритуал – спалення опудала.  Адже це  - не просте опудало, а традиційне. На Масляну його спалювали ще древні слов'яни – наші предки. Вони робили це, щоб швидше прийшли весна, щастя, тепле сонце. На опудало намотувався різний непотріб, мотлох, і все це привселюдно спалювалося.

Під час свята всі бажаючі мали змогу поласувати святковими варениками, млинцями з гарячим чаєм та варенням. КП дошкільний навчальний заклад ясла – садок «Ягідка» та батьки  теж взяли участь у святкуванні Масляної. На їх святкових столах можна було побачити : святкові млинці,  тістечка  та різні здобні вироби. І дуже приємно, що в наш нелегкий час, існують такі люди, які завжди готові прийти на допомогу. Роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця. Велике дякую, батькам, за участь у святкуванні «Масляної».

Спеціаліст відділу освіти Внук О.Д.