КОЛЕГІЯ МОН ОБГОВОРИЛА РЕЗУЛЬТАТИ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ ДО ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

8 грудня 2021 року, на засіданні колегії МОН перший заступник Міністра Андрій Вітренко презентував результати поточної вступної кампанії до закладів вищої освіти, а також окреслив особливості підготовки до вступної кампанії 2022 року.

За словами Андрія Вітренка, незважаючи на нестабільну епідеміологічну ситуацію, Міністерству вдалося провести успішну вступну кампанію у 2021 році за всіма правилами та зі злагодженою роботою Єдиної державної електронної бази.

Приватні заклади вищої освіти цьогоріч вперше отримали доступ до держзамовлення. Завдяки роботі освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», створених у 226 закладах освіти всіх регіонів, понад 2 тисячі мешканців ТОТ зараховано на навчання. Помітно збільшився обсяг державного замовлення на такі спеціальності:

• хімія;
  • фізика та математика;
  • інженерія програмного забезпечення;
  • кібербезпека;
  • агрономія.

Андрій Вітренко підкреслив, що інформаційна підтримка вступної кампанії організована потужно та професійно. Звернення вступників приймалися «гарячою лінією» МОН і Уряду, електронною поштою та через чат-бот Урядового контактного центру.

Перший заступник Міністра також наголосив на особливостях вступної кампанії 2022 року:

• абітурієнтам не потрібно буде подавати копії сертифікатів ЗНО та документів про освіту, якщо вони є в ЄДЕБО;
  • для вступу прийматимуться сертифікати ЗНО 2019 та 2022 років, а також ЄВІ за 2020 і 2022 роки;
  • абітурієнти матимуть можливість складати 5 предметів ЗНО та подавати не більше 25 заяв (5 на бюджет і 20 на контракт).

Вступ-2022 розпочнеться з реєстрації електронних кабінетів 1 липня 2022 року.