За бійку дитини заплатять батьки.

Верховна Рада України проголосувала за ухвалення законопроекту щодо протидії буллінгу (цькуванню) в школах. Вводиться адміністративна відповідальність та значні штрафи. За даними ЮНІСЕФ в Україні за останні 3 місяці від буллінгу постраждали майже 70% підлітків у віці від 11 до 17 років. І майже половина з жертв цькування ні з ким не ділилася своїми проблемами. Ці цифри змушують замислитися про те, що у вашої дитини може бути зовсім не "все добре" у школіЗгідно з проектом, буллінг — це діяння учасників навчального процесу, які полягають в психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві. В тому числі це стосується застосування засобів електронних комунікацій. До буллінгу відносяться дії вчинені щодо малолітньої або неповнолітньої особи або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого. За законопроект № 8584 проголосували 228 народних обранців. Депутати сказали "Так" таким покаранням як штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. При повторному порушенні штрафи збільшуються рівно в два рази: від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів або від 40 до 80 годин громадських робіт.Якщо цькування здійснювали неповнолітні, то, очевидно, що покарання понесуть не кривдники, а їх батьки. Можливо така урядова мірка простимулює тат і мам більше спілкуватися з дітьми і займатися їх вихованням.